اولین همایش کاربردی برون مرزی تجارت با روسیه

۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۶ و ۰۶ دقیقه
برگزار شده

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش بازرگانی، در تاریخ 94/06/27 اولین همایش برون مرزی کاربردی تجارت با روسیه در شهر مسکو برگزار شد. این همایش که با حضور مقامات ایران و روس و همچنین بیش از 130 نفر از تجار هر دو کشور در سالن هتل هیلتون مسکو برگزار گردید.

مراسم با پخش آیاتی از کلام الله مجید آغاز و سپس سرود ملی ایران و روسیه در سالن طنین انداز گردید. اولین سخنران برنامه جناب آقای عسگراولادی رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه بودند.موضوع سخنرانی ایشان ظرفیت های صادراتی خشکبار و مواد غذایی به روسیه بود.سپس جناب آقای موسویان رایزن سابق بازرگانی ایران در روسیه با موضوع شیوه های تعامل با شرکتهای ایرانی، ثبت شرکت و نحوه سرمایه گذاری در ایران سخنرانی نمودند.

جناب آقای سنایی، سفیر محترم ایران در روسیه سخنران بعدی مراسم بودند که در ارتباط با ظرفیت های صادراتی ایران و روسیه، حمایت های دیپلماتیک از تجار ایرانی به ایراد سخن پرداختند.سخنران بعدی جناب آقای پطراف معاون رئیس اتاق فدرال روسیه بودند که ایشان ضمن خیرمقدم به تجار ایرانی در مورد لزوم افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور سخنرانی نمودند.بعد از پذیرایی نیز آقایان صفراف(رئیس شورای روابط عمومی روسیه و ایران)، سابلکوف، شاروف(مدیر عامل شرکت روس ایران اکسپورت)، مرادی(مدیر عامل شرکت کاسپین)، و حراز( مدیر عامل میربیزنس بانک) نیز سخنرانی نمودند.در ادامه پنل پرسش و پاسخ با حضور آقایان موسویان، قیافه(معاون اتاق مشترک ایران و روسیه)، حراز، شاروف، سابلکوف، و صفراف برگزار گردید و تاجرین سوالات خود را در زمینه تجارت روسیه و ایران مطرح نموده و پاسخ خود را از اعضای پنل دریافت نمودند.